Zamojskie Centrum Enigma
Dodane 12 miesiące temu

Gorący temat | 412916 wyświetlenia

Dzierążnia. Bardzo udane spotkanie plenerowe państwa Samulaków

Było to ostatnie Spotkanie Poetów i Malarzy "Chwilo trwaj" w tym sezonie, kolejne na wiosnę

Bardzo udane spotkanie plenerowe państwa Samulaków, fot. GOK w Krynicach

fot. GOK w Krynicach

Zobacz
Bank Spółdzielczy Top

Otwarte dla szerokiej publiczności, w dodatku w plenerze, prezentacje poetów i malarzy to dobry pomysł – uznali organizatorzy spotkań pod hasłem „Chwilo trwaj” w gminie Krynice, dlatego w nowym sezonie chcą przygotowywać takie atrakcje przynajmniej raz w roku.

Trzecie Spotkanie Poetów i Malarzy, odbyło się w niedzielę 2 października, ale nie w domu Zuzanny i Norberta Samulaków jak dwa poprzednie, lecz na placu przy świetlicy wiejskiej w Dzierążni.

- Biorąc pod uwagę zainteresowanie twórców, jak i wysoką frekwencję na widowni zmieniona formuła okazała się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę". Przy znakomitej pogodzie recytacji wysłuchało ponad 100 osób, a dodatkową atrakcją był pokaz folkloru cygańskiego w wykonaniu zespołu "Tamburino", działającego przy Tomaszowskim Domu Kultury - podsumowuje kierownik Gminnego Ośrodka Kultury Joanna Jamroż.

Widzowie z uznaniem przyjęli wiersze m.in. o jesieni i małej ojczyźnie, które prezentowali autorzy z powiatu tomaszowskiego i lubaczowskiego. Swoją twórczością pochwalili się: Zuzanna i Norbert Samulakowie, Mieczysław Zieńczuk, Helena Machlarz, Irena Kucharska, Marian Adamczuk, Maria Kornaga, Maria Garbarz i Bronisław Szuper.

Recytacjom towarzyszyła wystawa obrazów Zuzanny Samulak, a program dopełniła cygańska sceneria przygotowana przez panią Jolantę Wiśniewską, Piotra Gruszeckiego, pana Andrzeja Malca, Emilkę Malicką, Patryka Wiśniewskiego, Adama Mazurka, Magdalenę Malicką oraz uczestników spotkania "Chwilo trwaj" - pana Mariana Adamczuka, Janusza Puchałę oraz Jacka Janusa. Wspaniałą atrakcją był wóz, którym przyjechał tomaszowski zespół "Tamburino". Publiczność miała okazję zobaczyć cygański tabor bawiący się przy ognisku w rytm piosenek starocygańskich na polanie, a także wysłuchać wierszy pierwszej cygańskiej poetki Bronisławy Wajs "Papuszy". Zwieńczeniem wydarzenia był występ sceniczny zespołu w nowoczesnych sukniach i wspólna biesiada przy pieczonym ziemniaku i śpiewach rozchodzących się na całą Dzierążnię.

GOK w Krynicach i Państwo Samulakowie dziękują za pomoc przy organizacji imprezy wiceprzewodniczącemu rady gminy Jackowi Janusowi, radzie sołeckiej w Dzierążni z sołtyską Teresą Klimską, miejscowym strażakom i kierownik biblioteki Marzenie Gardiasz.

Było to ostatnie Spotkanie Poetów i Malarzy "Chwilo trwaj" w tym sezonie. Autorzy pomysłu zapraszają ponownie wiosną przyszłego roku.

Nieoceniony wkład w wydarzenie miała pani Jolanta Wiśniewska - kierownik artystyczny, choreograf i scenarzysta Zespołu "Tamburino" krzewiący kulturę romską, dzięki której spotkania poetów amatorów miały okazję po raz pierwszy mieć miejsce w plenerze i zgromadzić szersze grono odbiorców. Publicznośc nagrodziła wszystkie występy gromkimi brawami.

źr. ias24.eu


Przejdź do galerii

Komentarze1 komentarz

  • grusza Odpowiedz 06.10.2016

    Zespol Tamburino dziala przy TDK Tomaszow Lubelski ale pod kierownictwem pani Jolanty Wisniewskiej.

tomaszowiak.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Zastrzega sobie również prawo do usuwania wpisów bez podania przyczyny.

Dodaj komentarz

Zobacz
tomaszowiak.tv

Instagram @tomaszowiak.pl