Bank Spółdzielczy

Gorący temat | 2725 wyświetlenia

Tomaszów Lubelski. Zasłużona emerytura dla Stanisława Kielecha

Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim pełnił służbę 32 lata

Zasłużona emerytura dla Stanisława Kielecha, KPPSP Tomaszów Lub.

KPPSP Tomaszów Lub.

Zobacz
Bank Spółdzielczy Top

Po 32 latach służby z dniem 31 sierpnia 2017 r. na zaopatrzenie emerytalne przeszedł st. bryg. Stanisław Kielech Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim. 

Kielech Stanisław w roku 1985 ukończył naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie i rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie w roku 1990 uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa i stopień podporucznika.  Służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Tomaszowie Lubelskim rozpoczął 1 września 1990 roku jako oficer ds. prewencji i z tą jednostką związany był przez następne 27 lat.  Z chwilą utworzenia Państwowej Straży Pożarnej - 1 lipca 1992 roku został powołany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim, a z dniem 17 stycznia 2000 r. na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP.

W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych ukończył m.in. Studia Podyplomowe w SGSP „Zarządzanie w stanach zagrożeń” oraz Studia Podyplomowe w WSZiA w Zamościu „Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy”.

Podczas ponad 32 letniej służby, także jako podchorąży SGSP, uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Przez 25 lat sprawował funkcje dowódcze związane z organizowaniem i kierowaniem działaniami ratowniczymi. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Złotym Znakiem Związku OSP RP. Wśród wyróżnień posiada także odznaczenia nadane przez ukraińskich i niemieckich strażaków. Na co dzień zaangażowany w ruch honorowego krwiodawstwa, sam oddał ponad 20 l krwi.

Do największych sukcesów osiągniętych wraz ze współpracownikami zalicza w pierwszej kolejności wypracowanie właściwych relacji zawodowych w jednostce oraz w kontaktach z jednostkami samorządowymi, środowiskiem ochotniczego pożarnictwa oraz służbami i instytucjami współdziałającymi, co ma decydujący wpływ na sprawne organizowanie działań ratowniczych i prawidłowe funkcjonowanie komendy. Owocem tej współpracy jest także kompleksowa modernizacja bazy lokalowej oraz wyposażenia ratowniczego komendy, osiągnięta w dużej mierze dzięki zrealizowaniu projektów współfinansowanych ze środków UE na kwotę około 7,5 mln złotych.

Od dnia 01 września 2017 r. Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim bryg. Andrzejowi Mandziukowi.

W uroczystości uczestniczyli: Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Szczepan Goławski, Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski, władze samorządowe z terenu powiatu tomaszowskiego, byli komendanci wojewódzcy PSP w Lublinie i Zamościu wraz z emerytowaną kadrą oficerską, byli i obecni komendanci miejscy i powiatowi PSP, księża dziekani i księża kapelani straży pożarnych, przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych szczebla wojewódzkiego i powiatowego, przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej i Administracji lasów państwowych, przedstawicieli instytucji i zakładów pracy z terenu powiatu przedstawiciele emerytów pożarnictwa, przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu tomaszowskiego oraz strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie.

mat. nadesłany

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.pl onPrzejdź do galerii

Komentarze0 komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
tomaszowiak.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Zastrzega sobie również prawo do usuwania wpisów bez podania przyczyny.

Dodaj komentarz

Zobacz
Kom-plex

Instagram @tomaszowiak.pl