Bank Spółdzielczy

Biegi na nartorolkach. Podsumowanie Inauguracji cyklu zawodów Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego 2017

Narciarze zakończyli zmagania w Tomaszowie Lubelskim

Podsumowanie Inauguracji cyklu zawodów Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego 2017, LOZN, Paweł Żółkiewski

LOZN, Paweł Żółkiewski

Zobacz
Bank Spółdzielczy Top

W  dniach 02-03 września 2017 roku obyła się Inauguracja cyklu  zawodów  Pucharu  Polski  Polskiego Związku Narciarskiego 2017 w biegach na nartorolkach. Było to prawdziwe święto nartorolkowe. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogli sprawdzić się w biegach sprinterskich oraz biegach długich, a dla tych co pragną więcej szybkości zorganizowano bieg na 100 m.  

Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Narciarski z siedzibą  w Tomaszowie  Lubelskim we współpracy z MSiT, Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, Starostwem Tomaszowskim i Burmistrzem Miasta Tomaszów Lubelski.  

W Tomaszowskich zawodach udział mogli wziąć praktycznie wszyscy, konkurencje były przeprowadzane w kategoriach od MASTERS do najmłodszych kilkuletnich dzieci.

Pierwszego dnia podczas  rozgrywania  sprintów na 1000 m w najstarszej kategorii masters 60 wygrał pan Leszek Kleszczyński z Tomaszowa Lubelskiego. W kolejnej kategorii masters 50 zwyciężył Robert Sadowski z drużyny skipol.pl TEAM-u, a w masters 40 triumfował Damian Ciborowski z KS Speed Jasło. W kategorii senior zaliczanej do Pucharu Polski zwyciężył nie kto inny jak Maciej Staręga reprezentujący UKS Rawa Siedlce /8-m  zawodnik w  sprincie ostatnich Mistrzostw Świata z  Lahti/.  

Maciej Staręga to niewątpliwie najlepszy narciarz biegowy w Polsce i  w  sprintach  zalicza  się do światowej czołówki. Obecnie mając małą przerwę w przygotowaniach do Olimiady 2018 w Pjongczang przyjechał na startowe przetarcie w sprintach do Tomaszowa Lubelskiego i jak na Mistrza przystało uzyskał najlepszy czas kwalifikacji na 1000 m, aby następnie  ze  startu  wspólnego  zwyciężyć  w konkurencji sprint.      

Wśród juniorów A najlepszy się okazał Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa, a w juniorach B zawodnik gospodarzy MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski Bartosz Głaz, który pokonał wszystkich swoich rywali. 

W kategorii junior C zwycięstwo odniósł Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce. 

Wśród seniorek zwyciężyła zawodniczka UKS Rawa Siedlce Anna Bielecka, w juniorkach B najlepsza okazała się Monika Skinder reprezentująca miejscowy MULKS Grupa OSCAR, a w kategorii juniorek C triumfowała Anna Berezecka również z MULKS Tomaszów Lubelski. 

Wśród wszystkich mężczyzn startujących w zawodach najlepsze czasy w biegu kwalifikacyjnym uzyskali wspomniany już Maciej Staręga /2:05:00/, drugi był Bartosz Głaz - MULKS GRUPA OSCAR /2:10:30/, trzeci Arkadiusz Posiadała – Rawa Siedlce /2:10:80/, a czwarty Jan Żółkiewski /2:14:10/. 

Wśród kobiet najlepszy rezutltat  w kwalifiakacjach ,,open” uzyskała Monika  Skinder /2:22:40/ przed Anną Berezecka /2:27:10/ i Magdalena Kuśmierz /2:28:40/ wszystkie  zawodniczki  z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.      

Zwycięzcy młodszych kategorii:

Junior D1 - Michał Okniński (UKS Rawa Siedlce),

Junior D2 - Maciej Dubas (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski),

Junior E1 - Michał Nizio (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski),

Junior E2 - Damian Muca (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski),

Junior F - Mateusz Niedziółka (UKS Rawa Siedlce),

Juniorka D1 - Kamila Harbuz (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski),

Juniorka D2 - Martyna Więcławek (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski),

Juniorka E1 - Weronika Juzeluk (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski),

Juniorka E2 - Dominika Krajcer (UKS Rawa Siedlce),

Juniorka F - Aleksandra Butyńska (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski).

Dodatkową atrakcją podczas  pierwszego dnia  zawodów była 4-ta Tomaszowska Setka o Puchar Krismara, czyli bieg na dystansie 100 metrów. Nartorolki na szybkich kołach i łożyskach na potrzeby zawodów przygotowała Firma Rolspeed z Supraśla. 

Wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Staręga uzyskując czas 11,582 s, który jest nowym rekordem Polski. Poprzedni, ustanowiony w ubiegłym roku rekord Arkadiusza Posiadały wynosił 11,74 s. 

Kolejne  miejsca zajęli Jan Żółkiewski (11:933) MULKS GRUPA OSCAR i Arkadiusz Posiadała (12:053) z Rawy Siedlec legitymujący się do tych zawodów najlepszym czasem na 100 m w Polsce.  

Natomiast wśród kobiet z czasem 12,836 s, triumfowała Monika Skinder, która również poprawiła swój ubiegłoroczny wynik 12,98 s. Kolejne  miejsca  zajęły Rozalia Prokurat (13:635) i Anna Berezecka (13:668) z  MULKS Grupa Oscar  Tomaszów Lubelski. 

W  drugim dniu  zawodów odbyły się biegi dystansowe  stylem dowolnym, a  zawodnicy  w  bardzo trudnych warunkach (duże opady deszczu) zmierzyli się na 7 km pętli Tomaszów- Pasieki-Tomaszów.  

Podziękowania, w tym miejscu organizatorzy zawodów kierują do Komendy Powiatowej Policji i dla Straży Granicznej, które to służby  profesjonalnie  zabezpieczyły  trasę  zawodów. 

Wśród kobiet na dystansie 14 km rywalizowały seniorki oraz juniorki B i to młodsze zawodniczki okazały się zdecydowanie szybsze od starszych koleżanek. Zdecydowanie najszybsza okazała się Monika Skinder (MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski), która o ponad 4 minuty wyprzedziła klubowe koleżanki Magdalenę Kuśmierz i Katarzynę Sendecką. Czwarty czas open uzyskała najlepsza wśród seniorek Joanna Bronisz z UKS Rawa Siedlce. 

Wśród mężczyzn na dystansie 14 km najlepszy rezultat również uzyskał junior B, reprezentujący MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski Bartosz Głaz. 2,4 sekundy wolniejszy był jedyny junior A Łukasz Bachleda (KS Obidowiec Obidowa), a trzeci czas uzyskał Jan Żółkiewski z tomaszowskiego MULKS-u. Czwarty czas open uzyskał najlepszy wśród seniorów Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce).

Wśród amatorów najlepszy okazał się Damian Ciborowski z KS Speed Jasło przed Hubertem Paszkowskim i Robertem Sadowskim (obaj skipol.pl TEAM), który wygrał w kategorii 50+. 

W rywalizacji juniorów i juniorek C na dystansie 7 km najlepsi okazali się Piotr Sobiczewski i Rozalia Prokurat (oboje UKS Rawa Siedlce). Młodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans 3 km, tu bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Wśród juniorów D wygrał Maciej Dubas, w kategorii junior E triumfował Antoni Żółkiewski, najlepszą juniorką D okazała się Kamila Harbuz, a kategorię juniorek E wygrała Weronika Juzeluk

Kolejne zawody cyklu Pucharu Polski to Mistrzostwa Polski w Jeleniej Górze, a następnie zawody w Istebnej i Bielsku Białej. 

Więcej informacji, galerie zdjęć  i  wyniki sportowe jak zawsze na stronie www.lozn.org.pl.

źr. lozn.org.pl


Przejdź do galerii

Komentarze0 komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
tomaszowiak.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Zastrzega sobie również prawo do usuwania wpisów bez podania przyczyny.

Dodaj komentarz

Zobacz
tomaszowiak.tv

Instagram @tomaszowiak.pl