Zamojskie Centrum Enigma

Gorący temat | 3652 wyświetlenia

Obwodnica. Firma Mota-Engil Central Europe złożyła najkorzystniejszą ofertę

Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to będzie można zawrzeć umowę z wykonawcą

Firma Mota-Engil Central Europe złożyła najkorzystniejszą ofertę, tomaszowiak.pl

tomaszowiak.pl

Zobacz
Bank Spółdzielczy Top

Najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, stanowiącej fragment drogi ekspresowej S17, złożyła firma Mota-Engil Central Europe (wartość ok. 193,5 mln zł). Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli uprzedniej prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można zawrzeć umowę z wykonawcą.

Jego zadaniem będzie aktualizacja istniejącej dokumentacji do obecnie obwiązujących przepisów, w tym uwzględnienia modyfikację decyzji środowiskowej. Po uzyskaniu zmiany pozwolenia na budowę przystąpi do realizacji jednojezdniowej obwodnicy o długości ok. 9,6 km. Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. 

Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Obwodnica. Zobacz wizualizację obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

Czas realizacji to 34 miesiące od podpisania umowy (w trakcie robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) a okres gwarancji 10 lat.

źr, GDDiA Lublin

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.pl on


Komentarze2 komentarze

  • Obywatel TL Odpowiedz 07.09.2017

    Ciekawe czy w projekcie ujmą od razu koleiny i dziury żeby mogli od razu po oddaniu przystąpić do remontu ?

  • Waldi Odpowiedz 08.09.2017

    Pic na wodę, przetarg zostanie unieważniony - brak pieniędzy na realizację inwestycji.

tomaszowiak.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Zastrzega sobie również prawo do usuwania wpisów bez podania przyczyny.

Dodaj komentarz

Zobacz
tomaszowiak.tv

Instagram @tomaszowiak.pl